• Home
  • Lista aktualności

XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie

W najbliższy piątek 19 kwietnia br. rusza w Wejherowie XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. Otwarcie Festiwalu nastąpi o godz. 17.00 w Sali Koncertowej PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski Beata Rutkiewicz i Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Rowerowy Maj w Wejherowie – aktywnie i bezpiecznie

Już po raz trzeci uczniowie wejherowskich szkół podstawowych wezmą udział w ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj, która odbywać się w będzie w dniach 6-29 maja. Warto przypomnieć już teraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze naszych młodych rowerzystów. Temu właśnie tematowi poświęcona była konferencja otwarcia Kampanii, zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 11.

Za nami Dzień Świadomości Autyzmu

Kwiecień to miesiąc świadomości o autyzmie. Ulicami Wejherowa przeszła niebieska parada z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i na końcu wspólnie celebrowała pod pomnikiem Jakuba Wejhera ten wyjątkowy dzień. W uroczystościach wziął udział prezydent miasta, Krzysztof Hildebrandt.

Znamy laureatów II Konkursu Pieśni Marynistycznej

II Edycja Konkursu Pieśni Marynistycznej odbyła się w Wejherowskim Centrum Kultury, pod patronatem prezydenta miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom. Zdobywcy nagrody głównej wystąpią podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu.

Seans z cyklu „Krótka historia polskiego kina”

Najbliższy seans „Krótkiej historii polskiego kina” odbędzie się 21 kwietnia br. Na ekranie w kinie Wejherowskiego Centrum Kultury zobaczymy „Ręce do góry” - dramat z lat 60-tych w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Koncert wejherowskiej artystki

Zapraszamy na koncert artystki z Wejherowa, Agaty Jasińskiej, promujący jej debiutancki album pn. „Blisko”. Wydarzenie odbędzie się 29 maja br. o godz. 19.00. Na scenie Filharmonii Kaszubskiej wokalistka wraz z zespołem zaprezentuje autorski repertuar w wyjątkowych aranżacjach, zapewniając widzom niepowtarzalne wrażenia.

Bezpłatna komunikacja miejska w dniu wyborów samorządowych

W najbliższą niedzielę 7 kwietnia, podczas wyborów samorządowych - podobnie jak podczas ostatnich wyborów do Sejmu i Senatu - będzie można skorzystać za darmo z wejherowskiej komunikacji miejskiej MZK.

Wernisaż „Kolory muzyki Tomasza Bachanka”

W Galerii Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się otwarcie wystawy malarskiej autorstwa Tomasza Bachanka. Zapraszamy na wernisaż 11 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Wnioski na budowę ul. Staromłyńskiej i obiektu sportowego na tzw. BLIZIE

Miasto złożyło wnioski o dotacje na oba zadania w ramach "Programu wspierania inwestycji jednostek samorządu terytorialnego w związku z realizacją kluczowych inwestycji w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej w województwie pomorskim". Jest to program towarzyszący budowie elektrowni jądrowej Lubiatowo-Kopalino. Wejherowo złożyło wnioski jako jeden z pierwszych samorządów.

Występ muzyczny z projekcją filmu

Filharmonia Kaszubska zaprasza na projekcję fragmentu filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona i towarzyszące skrzypcowe wykonanie muzyki na żywo znakomitego artysty Tomasza Chyły. Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19.00 we Foyer Filharmonii. Wstęp bezpłatny.