Image

Zapraszamy na pierwszy seans Kina pod Gwiazdami w Amfiteatrze

Kino pod Gwiazdami to wyjątkowa forma rozrywki, która łączy w sobie miłość do filmu z magią pleneru. Oferuje niezapomniane wrażenia, sprzyja integracji społecznej i jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców.
 
Z inicjatywy prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta Kino pod Gwiazdami wznowiło swoją działalność w nowej, ale też nowocześniejszej formie. Tegoroczne filmy wyświetlane będą na ekranie LED. Dzięki tej technologii widzowie mogą czerpać niesamowite wrażania wizualne, które przewyższają tradycyjne projekcje. Zmieniona została również formuła, by urozmaicić tegoroczną edycję kina.
 
Drugi seans Kina pod Gwiazdami odbędzie się 12 lipca o godz. 20.30 w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Tym razem wejherowianie będą mogli zobaczyć film pt. „Kochanica Króla Jeanne Du Barry”.

 

"Kochanica Króla Jeanne Du Barry" – to idealna propozycja dla wszystkich fanów kina francuskiego, filmów kostiumowych oraz dramatów miłosnych. Dzieło Maïwenn Le Besco, która sama wcieliła się w rolę tytułowej Jeanne du Barry opowiada o skomplikowanej, ale też pięknej relacji króla Ludwik XV z wcześniej wspomnianą Jeanne du Barry. W rolę króla Ludwika XV wcielił się wielokrotnie nagradzany i wybitny aktor - Johny Depp. A to wszystko w pięknej scenografii. 

Krótki opis filmu: 

Film przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV, a ten dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Wbrew wszelkim konwenansom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, wywołując skandal na dworze. Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.

Pełny repertuar Kina pod Gwiazdami: