Image

„Mój bilet jest zawsze ze mną - w moim telefonie”

Miasto Wejherowo wprowadza wirtualne uprawnienie do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych mieszkających w Wejherowie  - „Mój bilet jest zawsze ze mną -  w moim telefonie” – aplikacja będzie działać już  1. października.

Dlaczego warto mieć mobilny bilet?
- dzieci dojeżdżające do swoich szkół komunikacją miejską nie będą musiały posiadać przy sobie żadnych dodatkowych dokumentów i kart plastikowych;
-  ich rodzice zyskają wygodne odnowienie ważności uprawnień do bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny (bez wychodzenia z domu)
Od 5. września zmieniły się  również zasady wnioskowania i przedłużania bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską MZK dla uczniów szkół podstawowych mieszkających w Wejherowie:
Bezpłatna komunikacja jest obsługiwana przez  system wejherowskiej karty mieszkańca
  • Chcesz aby Twoje dziecko już od 1 października korzystało z mobilnego biletu? Wystarczy złożyć wniosek on-line na stronie wejherowskakarta.pl  i ściągnąć aplikację wejherowskakarta na jego telefon.
  • Twoje dziecko nie używa smartfonu, a ma już  bilet elektroniczny MZK w formie plastikowej? W celu przedłużenia mu uprawnień na rok szkolny 2022/2023 należy przyjść do Urzędu Miejskiego w Wejherowie i złożyć  wniosek o przedłużenie pakietu. Pracownicy Urzędu na miejscu naładują uprawnienia na kartę Twojego dziecka na kolejny rok szkolny.
Ważne  – należy posiadać meldunek w granicach administracyjnych miasta oraz aktualną legitymację szkolną. Szczegóły na stronie wejherowskakarta.pl.