Image

Wejherowska Karta Mieszkańca ma już rok!

Od momentu wdrożenia Wejherowskiej Karty Mieszkańca pod koniec października minie rok. Kartę posiada już ok. 4 tys. mieszkańców, którzy posiadają szereg ulg i zniżek dzięki 50. partnerom, którzy dołączyli do projektu. Program przez cały czas ewaluuje i rozwija się, a wszystko po to, aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z karty.

Z okazji zbliżających się urodzin Wejherowskiej Karty Mieszkańca przygotowaliśmy dla jej pierwszych posiadaczy niespodziankę:

Przedłużona ważność Kart

Uprawnienia do Pakietu Mieszkańca oraz Pakietu EKO, które tracą ważność w okresie od października 2022r. do maja 2023r., zostaną przedłużone do maja 2023 r. bez konieczności ponownego wnioskowania. A zatem, jeżeli ktoś założył Kartę w październiku 2021 (lub później) nie będzie musiał jej przedłużać po upływie roku, a dopiero w maju 2023 r.

Uwaga!

Jednocześnie chcemy przypomnieć, aby mieszkańcy przy składaniu kolejnej deklaracji podatkowej za rok 2022, pamiętali o zachowaniu dokumentów, które będą im potrzebne do przedłużenia Karty Mieszkańca na kolejny rok - kopia pierwszej strony PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru PIT (UPO) lub Urzędowym Potwierdzeniem Przedłożenia (UPP) za ostatni rok podatkowy

Nowe możliwości Wejherowskiej Karty Mieszkańca - Bezpłatny bilet dla uczniów szkół podstawowych w telefonie

Od 1 października podróżując komunikacją miejską w Wejherowie możemy posługiwać się wirtualnym biletem. Wejherowo jako pierwsze na Pomorzu, we współpracy z MZK, wprowadziło wirtualne uprawnienia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci w wieku szkolnym - „Mój bilet jest zawsze ze mną - w moim telefonie”

dzieci dojeżdżające do swoich szkół komunikacją miejską nie muszą posiadać przy sobie żadnych dodatkowych dokumentów i kart plastikowych;

ich rodzice zyskują wygodne odnowienie ważności uprawnień do bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny (bez wychodzenia z domu)

Zachęcamy do zakładania aplikacji i wnioskowania o wirtualne uprawnienia bezpłatnych przejazdów on-line na stronie www.wejherowskakarta.pl

Wniosek o Kartę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów można również złożyć tradycyjnie (w formie papierowej) w punkcie obsługi Urzędu Miejskiego przy ul. 12 Marca 195, tel. 58 677 70 00, 58 677 70 55. W Urzędzie Miejskim można również doładować uprawnienia na kolejny rok szkolny na swojej Karcie. Nie ma konieczności wizyty w siedzibie MZK na ul. Tartacznej.

Kto może być posiadaczem Wejherowskiej Karty Mieszkańca

Przypomnijmy, że posiadaczem Wejherowskiej Karty Mieszkańca może być każdy mieszkaniec Wejherowa, który m.in. rozlicza w mieście podatek dochodowy, jest emerytem lub rencistą, a także jako osoba pełnoletnia posiada aktualną legitymację studencką lub szkolną. Kartę należy przedłużać co rok.

Pełna i aktualna oferta Partnerów jest zamieszczona na stronie www.wejherowskakarta.pl oraz w aplikacji posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca i będzie na bieżąco aktualizowana.