Image

Pierwsza rocznica powstania Wejherowskiej Karty Mieszkańca

Tłumnie, wesoło i przy dźwiękach fantastycznej muzyki – tak świętowaliśmy w Ekofabryce pierwsze urodziny Wejherowskiej Karty Mieszkańca, które były połączone z III edycją Wejherowskich Klamotów.

Wejherowską Kartę Mieszkańca posiada już blisko 5 tys. mieszkańców, którzy posiadają szereg ulg i zniżek dzięki blisko  60. partnerom, którzy wciąż dołączają do programu.

Zainteresowanie Wejherowską Kartą Mieszkańca jest duże, jedną z przyczyn jest z pewnością atrakcyjna oferta ulg i korzyści, jakie płyną z posiadania karty - mówił prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. - Dlatego dziękuję wszystkim partnerom, którzy przystąpili do projektu, bez nich nie byłoby tych efektów.

Ulgi, zniżki i rabaty

Jak podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, program przez cały czas rozwija się. -Rok temu, z inicjatywy prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, debiutowała w Wejherowie Karta Mieszkańca, a powstała wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz. - Rozpoczynaliśmy z dwudziestoma partnerami, dzisiaj jest ich już 60. Wszystkim im bardzo dziękuję. Karta cały czas ewaluuje, wciąż wprowadzamy nowe udogodnienia, rabaty i ulgi dla posiadaczy m.in. tańsze bilety do kina, rabaty na wydarzenia i warsztaty w Filharmonii Kaszubskiej, niższe ceny wejść na pływalnię. Otwieramy dodatkowe punkty obsługi wniosków. W tym roku po raz pierwszy w naszych szkołach zorganizowaliśmy półkolonie letnie, a posiadaczom Karty zaproponowaliśmy atrakcyjne zniżki.

Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, przypomniała o wirtualnych uprawnieniach bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych – „Mój bilet jest zawsze ze mną - w moim telefonie”.

Jak przystało na urodzinowe świętowanie był tort, wykonany przez Cukiernię Rodzinną Wenta z Wejherowa, była loteria podczas której rozlosowano 16 atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Partnerów projektu dla posiadaczy Karty. Uczestnicy imprezy mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce oraz zapoznać się z ofertą Partnerów Karty. Podczas urodzin Kartę założyło ponad 30 osób. Na piętrze Ekofabryki odbywały się warsztaty z tworzenia świątecznych wianków, a swoje stoisko miała także wejherowska biblioteka.

Wejherowskie Klamoty po raz trzeci

Urodziny Karty połączone były z III edycją Wejherowskich Klamotów, podczas której cały dochód ze sprzedaży przedmiotów do ponownego użycia zasilił konta organizacji pozarządowych. Ekofabryka, otwarta przed rokiem, to wyjątkowe miejsce na mapie Wejherowa. Zrujnowany XIX-wieczny budynek pofabryczny, zamieniony został w nowoczesny kompleks ekologiczny w industrialnym stylu. To miejsce, w którym odpady otrzymują nowe życie poprzez ich recykling i upcykling.

- To, co dla jednych staje się odpadem, dla innych może być cennym przedmiotem: jak np. meble, sprzęty elektroniczne, naczynia, zabawki, książki - mówi Andrzej Gorczycki, prezes Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o.  Wejherowie. - Te przedmioty można nam przynieść, a my im damy czwarte "życie", bo będą kolejne edycje tej akcji. W ten sposób pomagamy komuś, ale i sobie, bo w ten sposób dbamy o środowisko.