Image

Koncert wejherowskiej artystki

Zapraszamy na koncert artystki z Wejherowa, Agaty Jasińskiej, promujący jej debiutancki album pn. „Blisko”. Wydarzenie odbędzie się 29 maja br. o godz. 19.00. Na scenie Filharmonii Kaszubskiej wokalistka wraz z zespołem zaprezentuje autorski repertuar w wyjątkowych aranżacjach, zapewniając widzom niepowtarzalne wrażenia.

Agata Jasińska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, pedagog, w ubiegłym roku wydała swój debiutancki album „Blisko”. Od urodzenia mieszka w Wejherowie. Tu uczęszczała do szkół, jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Liceum Sobieskiego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Pod koniec studiów odkryła w sobie pasję tworzenia. Za sprawą wewnętrznych przeżyć i doświadczeń życiowych powstawały kolejne teksty i melodie. Artystka koncertowała z wieloma muzykami/zespołami prezentującymi różne style i gatunki muzyczne (rock, klasyka, blues, jazz, pop, trance, ambient). Odnajduje się w wielu z nich, jednak najwięcej satysfakcji i wypełnienia dają jej występy solowe, na których głównie wykonuje swoje autorskie piosenki. Ma swoją własną wrażliwość, której się trzyma, jest jednak otwarta na różnorodność, chętnie podejmuje projektowe działania na różnych polach. Nagrywała chórki oraz wokale m. in. dla takich wykonawców, jak: Lud Hauza, SOK, dj Any, Yugopolis, Marek Piekarczyk.

Każda piosenka to inna historia, każda melodia to inna emocja – przyjdź i przeżyj je wszystkie na koncercie. Według słuchaczy artystka posiada niepowtarzalną barwę głosu, oraz zupełnie inne spojrzenie na muzykę. W swojej pracy artystycznej kieruje się kreatywnym, harmonijnym połączeniem elementów wielu stylistyk muzycznych. Nasycone brzmienie głosu, fach w ręku i umiejętności pozwalają jej barwnie tworzyć i prezentować własną twórczość. Ukazuje prawdziwą muzykę, z jej prawdami, fantazjami i niedopowiedzeniami. Stylistyka twórczości Agaty Jasińskiej obejmuje balladę liryczną, bard, avant-pop, neo soul, jazz-pop i blues.

W trakcie występu głównym muzycznym tematem będą prezentacje autorskich piosenek, głównie z debiutanckiej płyty artystki oraz dodatkowy materiał, jakim są interpretacje wybranych coverów.

To będzie wieczór pełen niezapomnianych emocji!

Bilety w cenie 30 zł (z kartą mieszkańca 20 zł):

https://bilety.wck.org.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=7570&idt=3152624551cf18e8799ceb9182012921&d=3&idg=3&idw=1133