Image

Wyjątkowy seans Kina pod Gwiazdami!

Kino pod Gwiazdami to wyjątkowa forma rozrywki, która łączy w sobie miłość do filmu z magią pleneru. Oferuje niezapomniane wrażenia, sprzyja integracji społecznej i jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców.

Z inicjatywy prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta Kino pod Gwiazdami wznowiło swoją działalność w nowej, ale też nowocześniejszej formie. Tegoroczne filmy wyświetlane będą na ekranie LED. Dzięki tej technologii widzowie mogą czerpać niesamowite wrażania wizualne, które przewyższają tradycyjne projekcje. Zmieniona została również formuła, by urozmaicić tegoroczną edycję kina.

I tak pierwszy seans odbył się w wyjątkowej scenerii jakim jest Plac Jakuba Wejhera. Miłośnicy kina podczas inauguracji tegorocznej edycji Kina pod Gwiazdami mogli obejrzeć znakomitą czarną komedię pt. „W trójkącie” w reżyserii wybitnego reżysera Rubena Östlunda.

- Kino pod Gwiazdami to inicjatywa, która od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku nasze filmowe spotkania są w nieco innej, ale też nowocześniejszej formie. Zaplanowaliśmy dla wejherowian osiem wyjątkowych seansów. Pierwszy film obejrzymy w absolutnie nietuzinkowej scenerii jakim jest rynek starego miasta. „W trójkącie” to znakomita czarna komedia i dzieło wielokrotnie nagradzanego szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda. Idealna propozycja na okres urlopowy, ponieważ film również jest o tej tematyce. Natomiast zwieńczeniem Kina pod Gwiazdami będzie seans kina samochodowego na górnym tarasie w Parku Miejskim. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwszy tego typu seans w naszym mieście. Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszam – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Kolejne pięć seansów odbędzie się w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Natomiast ostatni w formie kina samochodowego 23 sierpnia na górnym tarasie w Parku Miejskim. Początek każdego seansu zaplanowany jest na godz. 20.30.


Pełny repertuar Kina pod Gwiazdami:

 

12.07 - Kochanice Króla Jeanne Du Barry

19.07 - Strefa interesów

26.07 - Zupa Nic

 

02.08 - Bracia ze stali

09.08 - Dream Scenario

16.08 - Wiki i jej sekret

23.08 - Piosenka o Miłości (kino samochodowe)

 

Serdecznie zapraszamy!