Image

Jak założyć konto i uzyskać Wejherowską Kartę Mieszkańca?

Kartę można uzyska na dwa sposoby:

  1. Składając wniosek osobiście w punkcie wydawania kart - drukowana plastikowa karta zbliżeniowa.
  2. Składając wniosek poprzez stronę internetową - wersja mobilna karty do pobrania na smartfony (z możliwością odebrania w Punkcie karty plastikowej)
W pierwszym przypadku należy osobiście wybrać się do Punktu Obsługi Wniosków – Urząd Miejski w Wejherowie, ul. 12 Marca 195.

Na miejscu składa się wniosek po okazaniu dowodu osobistego oraz pierwszej strony PIT, lub innego dokumentu, o którym mowa Regulaminie, potwierdzającego miejsce zamieszkania w Wejherowie, w przypadku pozytywnej weryfikacji przez pracownika POW kartę można otrzymać od ręki.

W przypadku wnioskowania przez internet należy:
  • Założyć konto w serwisie wejherowskakarta.pl, klikając w przycisk załóż konto.
  • Złożyć wniosek dla każdej zarejestrowanej osoby. Dla osób dorosłych należy dołączyć skan lub zdjęcie pierwszej strony PIT (lub innego dokumentu, o którym mowa w Regulaminie, potwierdzającego miejsce zamieszkania w Wejherowie). Dzieci otrzymują uprawnienie do karty na podstawie weryfikacji rodzica.
  • Po akceptacji wniosku należy zalogować się do panelu mieszkańca klikając w przycisk zaloguj i dodać kartę do swojego portfela Google Pay lub Apple Wallet na telefonie komórkowym.
  • Po akceptacji wniosku można również udać się do punktu obsługi aby odebrać kartę plastikową.